BAZEN EN DOĞRU KARARLARIMIZ HİÇBİR MANTIKLI YANI OLMAYANLARDIR.

10 Temmuz 2011 Pazar

TATİL, TESADÜFLER,ESKİ DOSTLAR

Geçen hafta Bodrum ‘a gittim. Annem,ağabeyim, eşi ve yeğenimle

Aslında Antalya ‘ya gitmeyi planlıyorduk ama açıkcası ben Bodrum’ a gitmeyi istiyordum
Antalya için başvurumuzu ve bilet rezervasyonları yaptık. Herşey yolunda yani.Sonra bir hata olduğu ortaya çıktı.Benim yaptığım bir hata ve Antalya işi suya yattı.Herkes planlarını ona göre yaptığı için müthiş bir suçluluk duydum.Sadece 10 gün kalmıştı belirlenen tarihe ve gidecek bir yer bulmak , bilet ayarlamak vs çok zordu.Gidilebilecek gibi yerler ya çok pahalı ya da doluydu.

3 gün deli gibi çırpındıktan sonra nihayet canım arkadaşım aklıma geldi.Bodrum da çok severek gittiği bir yer vardı. Biraz araştırınca bana da çok uygun geldi.Aile fertleri de ok diyince ver elini Bodrum.

Bodrum büyülü bir yer.Çok sevmeme rağmen çok seyrek gittiğim ama her seferinde büyülenmiş döndüğüm yer.Yine öyle oldu.Neyse ki herkes çok memnun kaldı tatilden.
Hatta neden buraya yerleşmiyoruz sohbeti bile yapıldı.

Garip bir şey daha oldu.Yıllardır ( 10 yıldan fazla )  görmediğim bir arkadaşım var Bodrum’da.Bir zamanlar çok yakındık sonra hayat yollarımızı ayırdı . Onu aramak , görmek için müthiş bir istek duymaya başladım.Aradım da . O da çok sevindi aramama.Bu sefer görüşemedik ama  daha sonra görüşmek üzere bir tarih belirledik.

Eski bir arkadaşı aramak garip değil tabi.Garip olan, insanların hayatlarımıza girip çıkma şekilleri.

Istanbul’da yıllardır görüşmediğim başka bir arkadaşım vardı.Yakın arkadaştık ama oturup özel hayatımızı, sorunlarımızı, duygularımızı paylaşmazdık birbirimizle.Bir vesileyle onunla da neredeyse 15 sene sonra tekrar görüşmeye başladık.Bu sefer arkadaşlığımız çok daha farklı gelişti. Ben kendimi açınca o da kendini açtı.Sonra başkalarıyla konuşamadığım birçok şeyi onunla konuşabildiğimi fark ettim. Şimdi eskisinden çok daha yakınız.

10 sene 15 sene sonra insanların tekrar hayatına girmesi tesadüf mü? Galiba o an neye ihtiyacın varsa o geliyor.

Hayat garip.. Garip ama  ilginç ve güzel.

Belki de anlamak için uğraşmamak lazım.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder